אפליקציות לאנדרואיד

עסקים אשר רוצים להרחיב את טווח השירות עבור לקוחותיהם אינם מסתפקים רק באתרי האינטרנט שבבעלותם. רבים מהם מתקדמים ומספקים שירותים המותאמים לטלפונים הניידים הזמינים אצל לקוחות רבים. אפליקציות לטלפונים וטאבלטים מיועדות לשימוש של לקוחות עסקים רבים והן מותאמות להפעלה מהירה, נוחה ויעילה. הן מגבירות את הקשר ללקוח, מאפשרות הזמנת מוצרים, קריאת תכנים, ביצוע פעולות שונות, יוצרות קשר אישי עם לקוחות ועוד. מבחינים בשתי מערכות הפעלה לאפליקציות: אנדרואיד המופצת על ידי גוגל שהינה הדומיננטית בשוק ומחזיקה נתח שוק הקרוב ל 60% ויותר, והשנייה, IOS מבית אפל, המחזיקה בקרוב ל 30% מהשוק.

היתרונות של אנדרואיד

הסיבה לגודלה של אנדרואיד ביחס למתחרתה היא שיש מכשירי אנדרואיד רבים יותר וחלקם רב יותר באזורים מתפתחים בעולם. לעומתם, משתמשי IOS הינם צעירים יותר ובעלי הכנסה רבה יותר. בשל הסיבות האלו, ואחרות נוספות, מומלץ כי הקמת אפליקציות תיעשה, בין היתר, בשל שיקולים של קהל היעד בכלל וגיל המשתמשים ומעמדם הסוציו אקונומי בפרט, וכן, תפוצת המשתמשים. אפליקציה חינמית תתאים, איפה, יותר למכשירי אנדרואיד ואילו אפליקציה מיוחדת יותר למשתמשי IOS.  שיקולים נוספים לגבי ההחלטה הם מודל ההכנסה מהאפליקציה, ובמילים אחרות: עמלות, רווחים וכדומה. שיקול חשוב וקריטי הינו עלות הקמת האפליקציה. גם כאן יש הבדלים מאחר ועלות פיתוח אפליקציה לאנדרואיד יקרה יותר מבין השתיים. הסיבה לכך היא המגוון הרחב של המכשירים השונים בגודל ובמפרט שלהם. קיימים מסכים בגדלים שונים ויש לבצע התאמות עיצוביות ופונקציונאליות מורכבות בגלל מערכות ההפעלה הפועלות במהירויות שונות, שהינן בעלות הבדלי ביצועים מהותיים ועוד. כל אלו דורשות התייחסות טכנית רבה וממוקדת.

איך מתחילים לבנות אפליקציה?

הקמת אפליקציה הינה תהליך שמתבצע על פי תכנון מסודר. היזם הוא זה שמכיר את קהל היעד שלו ומבקש  אפליקציה המתאימה לצרכיו. מומחי הפיתוח יציעו את הצעותיהם ויציגו רעיונות יצירתיים אשר ייתנו מענה מושלם לצרכי הלקוח ויחד יגובש מבנה האפליקציה. כל זה נכלל תחת הכותרת הגדרת המוצר. לאחר שמפתח האפליקציה מבין את הצרכים הוא יבצע את הפיתוח הכולל עיצוב גרפי, הכנסת תכנים, אבטחת איכות ותמיכה שיווקית. כל הנושאים הללו יינתנו תחת חבילה אחת המהווה פתרון כוללני ומושלם לאפליקציה עם ממשק משתמש נוח ויעיל. בעת הפיתוח יהיה המפתח קשוב לרעיונות חדשים לשיפור ולשדרוג עד ליצירת המוצר הסופי.

חשוב לדעת

צריך לציין ,כי  מומלץ למי שיש בידו אפשרויות כספיות ליצור אפליקציות המיועדות לשתי מערכות ההפעלה על מנת להגיע למרבית בעלי האייפונים. כך, שיווק העסק שלו יהיה יעיל ומקיף פי כמה. מומחים לפיתוח יכולים לפתח את שתי האפליקציות באופן המקצועי והיעיל ביותר, ובכל מצב ממשק ההפעלה יהיה טוב ונוח. מומלץ לכל מי שמעוניין בפיתוח אפליקציה לקבל שירות אצל חברות בעלות מוניטין אשר מספקות שירותים מקצועיים אלו, ואחרים נוספים, בתחום האינטרנט. יש בידן את התשתיות המתאימות לפיתוחים מורכבים אלו.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here