קרדיט - Canva

בעשורים האחרונים שינתה הגלובליזציה את ההליכים הביורוקרטיים במגוון תחומים, כולל התעסוקה. ככל שההתפתחות הטכנולוגית מתקדמת וקיים הצורך בפתרונות של מומחים זרים בתחום הרלוונטי, כבר לא נדיר לראות העברת כוח אדם בין מדינות, כולל לישראל שלה תעשיית הייטק וטכנולוגיה מתקדמת והחברות בה עובדות על בסיס קבוע עם חברות בחו"ל ולכן מומחים בתחום מגיעים אליה לעיתים קרובות יחסית.  ישראל, כמו רוב מדינות המערב, העסיקה בעשורים האחרונים אלפי אנשי מקצוע זרים, בעיקר בתחומי הטכנולוגיה העילית, התשתיות והנפט, בין היתר. למרות השכיחות הגבוהה יחסית של הגעת מומחים ממדינות אחרות למשך תקופה, השגת אישור עבודה עבור אותם מומחים וניווט בין ההגבלות והתקנות המורכבות נותרו המכשולים הגדולים ביותר. אם ברצונכם להעסיק מומחים זרים בישראל באופן חוקי, פנו למשרד עורכי דין זרי חזן ושות' לקבלת סיוע משפטי.

מי נחשבים מומחים זרים?

מומחים זרים הם עובדים בעלי מומחיות וידע ייחודי שאינו זמין בישראל. טרם כניסתם לישראל, יש להוציא עבורם אישור להעסקת עובד זר מומחה לפני שיוכלו להעסיקו בישראל. קיימת אפשרות למומחה זר להביא בני משפחה, שיקבלו אשרת תייר (סוג ב/2). החוק אינו מגביל את מספר המומחים הזרים, אך הבקשות נבדקות על סמך אופי הפרויקט והיקפו, כמו גם המומחיות והייחודיות של המומחים הזרים. המשמעות היא שניתן לבקש היתר להעסקת עשרות מומחים זרים עבור מפעל רחב היקף ספציפי.

תהליך העסקתם של מומחים זרים

במקרים בהם אתם זקוקים להעסקת מומחה זר לתקופה ממושכת ניתן לבקש היתר של עד שנה כאשר המעסיק מתחייב לשלם שכר בסיסי הקבוע בחוק  למומחה. במקרים אחרים הוא יכול להישאר לעבוד לתקופה של עד מספר ימים הקבועים בחוק  והשכר יהיה שכר הבסיס הקבוע למומחה. כאשר אתם מעוניינים להעסיק מומחים זרים, חשוב לוודא כי הם בעלי כל האישורים הנדרשים על פי חוק, וכי אתם פועלים בהתאם לנהלים המוגדרים במשרד פנים. לפי חוק עובדים זרים, הפרה של הסעיפים של החוק, בהם מתרחשת העסקת עובדים זרים שלא באופן חוקי גוררת הטלת קנסות מנהליים, כמו גם הליכים פליליים נגד החברה. כדי לא להגיע להפרת חוק, במודע או בשוגג, בעת העסקת מומחה זר, חשוב לפנות לייעוץ מקצועי של משרד עורכי דין זרי חזן ושות' המתמחים בדיני הגירה, ובעלי ניסיון רב בעבודה מול משרד הפנים בנושאים הקשורים להעסקת מומחים זרים.

ניתן ליצור קשר בטלפון: 077-9977-706.

לחצו כאן למידע נוסף באתר שלנו: https://www.zarihazan.com/

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here