3 דרכים להפוך למפתח טוב יותר
קרדיט pexels

תחום פיתוח התוכנה הוא תחום דינמי ההולך ומתפתח בצורה מרשימה ושולח את זרועותיו הארוכות כמעט לכל תחום בחיינו. אנשי פיתוח טובים מחוזרים על ידי מיטב חברות הטכנולוגיה המתחרות אחת בשנייה כדי לאתר ולמשוך אליהן את הטובים בתחומם באמצעות חבילות מפתות הכוללות: משכורות גבוהות, תנאי עבודה מעולים ובונוסים שונים מעוררי קנאה. בעולם תחרותי כזה, נשאלת השאלה איך להפוך למפתח טוב יותר? איך לבלוט מעל המתחרים ולתת למעסיקים השונים להבין שאתם אלו שיכולים לתת יותר?

בכתבה הזאת נציע לכם שלוש דרכים שונות לעשות בדיוק את זה.

  1. הכשרה בלימוד עיצוב גרפי

בעולם הפיתוח של היום יצירת חווית משתמש מנצחת היא הדבר החשוב ביותר בעבודת הפיתוח. מוצר הפיתוח המוגמר נבנה בשיתוף פעולה הדוק שבין המפתח לבין המעצב ולכן יש חשיבות רבה להבנה, לתיאום ולשיתוף הפעולה שבין שני הצדדים. בסופו של דבר המטרה של שניהם היא זהה, מוצר איכותי שפועל ללא תקלות, מעוצב ויפה לעין מצד אחד ונוח לשימוש ותפעול מהצד השני. אין ספק שמתכנת שלמד קורס עיצוב גרפי יכול להבין טוב יותר את עולמו של המעצב, להיות מודע למגבלותיו ויתרונותיו, להבין את הפערים שבין התכנות לעיצוב ולחשוב איך ניתן לגשר עליהם?

גמישות היא מילת המפתח ומתכנת שמבין בעולמות העיצוביים יכול להיות גמיש יותר באפיון ובתכנון הפרויקט. למעשה, מתכנת בעל ידע עיצובי מקבל מעין ממד נוסף של הבנה בעזרתו הוא יכול מראש לפתח מוצרים שהוא רואה בעיני רוחו את הפן העיצובי שלהם. יתרון נוסף בלימודים הוא שהמתכנת יוכל להשתתף בישיבות של הצוות ולשתף את התובנות שלו מתוך היכרות של המדיה כך ששיתוף הפעולה הופך להיות גם ברמת ניהול הפרויקט.

  1. השתפרות מתמדת

    חלק מהסטודנטים הלומדים פיתוח תוכנה חושבים שעם גמר הלימודים וקבלת התעודה הם בעצם סיימו ללמוד, אך בפועל ההפך הוא הנכון, זהו השלב שבו הם מתחילים ללמוד ולהתפתח מקצועית. עולם פיתוח התוכנה משתנה כל כך מהר שחייבים ללמוד ולהתעדכן כל הזמן. אם אתם רוצים להיות מפתחים טובים יותר ולבלוט בתחומכם, הקפידו להשאר מעודכנים בתחום ההתמחות שלכם, הצטרפו לקבוצות ופורומים מקצועיים בהם מפתחים כמוכם משתפים ידע ויוצרים שיח מפרה ומלמד. למעשה עם סיום הלימודים אתם מתחילים במסע אין סופי של שיפור המיומנויות והמומחיות שלכם.

צד נוסף של אותו הרצון לשיפור והתקדמות מתמדת הוא השתתפות בכנסים וסמינרים מקצועיים, המאפשרים למפתחים להתוודע ל: שיטות חדשות, כלים נוספים, פריצות דרך שנעשו בתחום, מקרי בוחן מעניינים ולהיות עם האצבע על הדופק בכל הקשור להתפתחות המקצועית. כנסים אלה, מעבר לפן הטכני מהווים גם הזדמנות מצוינת ליצירת קשרים בין אישיים ושיתופי פעולה אשר ישפרו ויעצימו את הפוטנציאל הקיים שלכם, ויאפשרו פיתוח של מוצרים מתוחכמים וטובים יותר.

  1. ניצול קוד פתוח

    לא תמיד צריך להמציא את הגלגל מחדש, להפך, במרבית המקרים אפשר לקחת את הקיים ולשפר אותו או להתאים אותו לצרכים שלנו. נניח שכמפתחים יש לכם רעיון גדול עבור פרויקט חדש. אפשרות אחת היא לתכנן ולבנות את הכל מאפס מה שיצרוך משאבים רבים של זמן וכסף, שלא לדבר על הטעויות הרבות במהלך הדרך שלפעמים יביאו אותנו למחוזות לא רצויים. לעומת זאת, רוב הסיכויים כי חלק גדול של תשתית הפרויקט כבר זמינה כקוד פתוח. מה שיכול לחסוך לכם כמות עצומה של זמן ומאמץ. העבודה בעולמות הקוד הפתוח היא כלי רב עוצמה ואוצר בלתי נדלה של ידע שניתן למנף אותו בצורה קלה ויעילה. יתרה מכך ישנן קהילות שלמות של מפתחים שכבר עבדו עם הקוד וזמינים לתת תמיכה, יעוץ והמלצות בצורה קלה ונגישה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here